ICT Proposers’ Day to impreza organizowana rokrocznie przez Komisje Europejską. Jej celem jest promowanie badań i innowacji w dziedzinie technologii informacyjno-komunikacyjnych i rozwijanie ich w ramach Programu Horyzont2020. Na wydarzenie to składają się spotkania z przedstawicielami KE, którzy poinformują o najnowszych konkursach-poznamy szczegóły programu pracy na rok 2017. ICT Proposers’ Day 2016 to okazja do spotkania się z naukowcami i przedsiębiorcami z innych krajów UE i możliwość omówienia pomysłów na projekty. Na sesjach networkingowych będzie można zaprezentować swój pomysł lub zapoznać się z pomysłami innych, nawiązać bezpośrednie kontakty i przedyskutować ew. formy współpracy w ramach spotkań brokerskich Face2Face.
Po Budapeszcie, Warszawie,Wilnie, Florencji i Lizbonie w tym roku spotkanie odbędzie się w Bratysławie.
Rejestracja na stronie: https://ec.europa.eu/digital-single-market/events/cf/ict-proposers-day-2016/register.cfm
Więcej szczegółów na temat imprezy na stronie: https://ec.europa.eu/digital-single-market/ict-proposers-day-2016
Program: https://ec.europa.eu/digital-single-market/events/cf/ict-proposers-day-2016/agenda.cfm
Networking (rejestracja na Face2Face możliwa po wcześniejszym zarejestrowaniu na ICT Proposers’ Day): https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/networking-ict-proposers-day-2016
Zapraszamy do udziału!
Aby w pełni wykorzystać możliwości jakie daje uczestnictwo w tym wydarzeniu warto się z nimi zawczasu zapoznać:
- Profil– pamiętajmy o stworzeniu własnego profilu, możemy również przeglądać profile innych- szukając w ten sposób partnerów do rozmów
- Face2Face-spotkania brokerskie organizowane przez projekt Idealist i sieć EEN. Rejestrując się na ICT Proposers’ Day uzyskacie Państwo dostęp do rejestracji na Face2Face. Zaczynamy od wypełnienia profilu, po 25.08.2016 zostanie otwarta możliwość zamawiania spotkań z wybranymi partnerami. (https://www.b2match.eu/ictproposersday2016 )
- Prezentacja-zaprezentuj pomysł projektowy w trakcie sesji tematycznej. Po wystąpieniu przedstawiciela KE, który omówi temat konkursowy, będziesz miał możliwość przedstawienia instytucji i własnego pomysłu (https://ec.europa.eu/digital-single-market/events/cf/ict-proposers-day-2016/item-de.cfm?stream=363 ).
- Pomysł projektowy– jeśli masz pomysł projektowy, poza przedstawieniem go osobiście w formie prezentacji, możesz zamieścić krótki opis, który wraz z danymi kontaktowymi zostanie przedstawiony na stronie wybranej sesji tematycznej (https://ec.europa.eu/digital-single-market/events/cf/ict-proposers-day-2016/item-de.cfm?stream=362 )
- Chęć włączania się do konsorcjum– jeśli uważasz, że Twoja instytucja może być partnerem do współpracy w wybranym obszarze tematycznym- zaprezentuj doświadczenia i potencjał- opis wraz z danymi kontaktowymi zostanie przedstawiony na stronie wybranej sesji tematycznej.( https://ec.europa.eu/digital-single-market/events/cf/ict-proposers-day-2016/item-de.cfm?stream=364 )
Po zalogowaniu mamy możliwość przeglądania i komentowania zamieszczonych treści jak również wysyłania bezpośrednich zapytań drogą mailową.
Dodatkowe uwagi praktyczne:
Profil– warto poświęcić trochę czasu na przygotowanie dobrego profilu. Pamiętajmy o zamieszczeniu zdjęcia, opisu doświadczeń firmy/instytucji, określenia obszaru zainteresowań firmy/instytucji w odniesieniu do tematyki konkursów H2020. Poza profilem ogólnym na sam event, mamy możliwość stworzenia bardziej rozbudowanego profilu na spotkania Face2Face. Tu poza opisem instytucji, mamy możliwość przedstawienia pomysłu projektowego (H2020 ICT Project Idea), lub opisanie naszego potencjału w kontekście konkretnego tematu konkursowego (H2020 ICT Expertise). Pamiętajmy o odznaczeniu profilu jako „public” dzięki temu pozostali uczestnicy będą mogli go oglądać i zapoznać się z naszą ofertą. Im pełniejszy profil tym większa szansa na trafienie na dobrych partnerów do rozmów i dalszej współpracy.
Wszystkie zamieszczone (i upublicznione)materiały są dostępne przed, w trakcie i po imprezie– warto wykorzystać tą okazję do zareklamowanie swojej organizacji!