Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

O przyszłym Programie Pracy w obszarze NMBP na spotkaniach w IPPT

W dniach 12-13 września 2017 r. w siedzibie Instytutu Podstawowych Problemów Techniki PAN w Warszawie miały miejsce dwa wydarzenia w obszarze NMBP. Wzięła w nich udział Pani Hélène Chraye z Dyrekcji Generalnej ds. Badań Naukowych i Innowacji Komisji Europejskiej, kierownik jednostki Zaawansowane Materiały i Nanotechnologie. Polska była pierwszym krajem unijnym, w którym przedstawiciel KE dzielił się informacjami o przyszłym programie pracy w tym obszarze.

Organizatorem obu spotkań był zespół NMBP (Nanotechnologie, zaawansowane materiały, zaawansowane systemy produkcji i przetwarzania, biotechnologia) Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych Unii Europejskiej i gospodarze IPPT PAN.

12 września 2017 r. w Auli im. Wacława Olszaka, odbył się Krajowy Dzień Informacyjny NMBP, poświęcony tematyce konkursów w obszarze NMBP w perspektywie następnych  3 lat. Szczególny nacisk  położono na zmienioną formułę i specyfikę określoną w Programie Pracy H2020 na lata 2018-2020 (obecnie na etapie finalizacji).

13 września 2017 r. w Sali Rady Naukowej im. I. Maleckiego odbyły się warsztaty „Otwarte Huby Innowacji  – Budowanie fundamentów dla przemysłu jutra”.

Celem spotkania było pokazanie idei hubów („Test Beds”)  jako ekosystemów skupiających dostawców technologii, ich klientów (przede wszystkim MŚP), jak również instytucje finansujące B+R+I oraz regulatorów.

Biorąc pod uwagę profil wydarzenia,  zaproszenie skierowane było głównie do istniejących bądź tworzonych centrów technologicznych, ich potencjalnych klientów oraz instytucji wspierających badania i innowacje.

Po warsztatach P. Hélène Chraye odwiedziła trzy laboratoria w IPPT PAN.

Krótka relacja z tej wizyty na stronie :

http://www.ippt.pan.pl/strona-glowna/72-aktualnosci/ippt-info/1090-wizyta-h-chraye-eu-iippt-pan.html

Nasz gość miał również okazje zwiedzić Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT.

Zespół NMBP dziękuje Gospodarzom za zorganizowanie tych wizyt, Prezenterom za ich wkład w wydarzenia, a Uczestnikom za udział i zainteresowanie.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.