Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

IMI2 JU: Call 21 – Rozwój terapii i diagnostyki dla zwalczania infekcji koronawirusowych

Inicjatywa Leków Innowacyjnych (IMI2) opublikowała zaproszenie do składania wniosków w 21. konkursie. Tematem jednoetapowego projektu badawczego (RIA, H2020-JTI-IMI2-2020-21-single-stage) jest  Rozwój terapii i diagnostyki dla zwalczania infekcji koronawirusowych. Szczepionki profilaktyczne są wyłączone z zakresu zaproszenia.

Zakres badań
Biorąc pod uwagę, że jest to nowo zidentyfikowany wirus, zakres tego tematu pozostaje szeroki i musi dotyczyć co najmniej jednego z poniższych celów:

  • rozwój leków przeciwwirusowych, jak również innych rodzajów terapii w celu podjęcia szybkiej reakcji na obecny wybuch epidemii COVID-19;
  • rozwój terapii w celu zajęcia się obecnymi i/lub przyszłymi ogniskami koronawirusa;
  • rozwój diagnostyki, zapewnienie szybkiej oceny kandydatów w oparciu o istniejące technologie;
  • rozwój szybkich i niezawodnych narzędzi, które wykraczają poza aktualny stan wiedzy w zakresie wykrywania nosicieli COVID-19 i osób z objawami podejrzewanych o zakażenie COVID-19.

Otwarcie konkursu:  3 marca 2020
Ostateczny termin składania wniosków (max. 70 stron): 31 marca 2020 r.

Wkład finansowy (dla partnerów badawczych) IMI2 JU: 45 000 000 euro, a ze strony przemysłu (EFPIA) i partnerów stowarzyszonych wkład indywidualnie uzależniony  od zaangażowania w wybrane wnioski.

Na stronie internetowej  IMI2-Call21 znajduje się dokumentacja, szczegóły dotyczące składania wniosków oraz wszelkie potrzebne informacje.

Webinaria:


W środę 4 marca 2020 o 14:30 IMI przeprowadzi webinarium dot. konkursu, niestety rejestracja jest zamknięta (brak miejsc). Nagranie i slajdy zostaną opublikowane po zakończeniu webinarium.

Strona internetowa IMI zawiera strony z poradami dla wnioskodawców (Tips for Applicants) i wskazówkami, jak znaleźć partnerów projektu.

Zaproszenia do składania wniosków w ramach IMI stanowią doskonałą okazję dla naukowców do udziału w przełomowych wspólnych projektach, które mają na celu osiągnięcie wymiernych korzyści dla pacjentów. Naukowcy ze środowisk akademickich, przemysłu, MŚP, średnich przedsiębiorstw, szpitali i organizacji pacjentów są zachęcani do angażowania się w projekty IMI. Strona poświęcona historiom sukcesu pozwala zapoznać się z tym, co projekty IMI mogą osiągnąć.

W razie pytań IMI udostępniło e-mail dla wnioskodawców:  applicants@imi.europa.eu

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.