Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.
Fot. Pixabay.com

Projekt europejskiego partnerstwa z zakresie oceny ryzyka chemicznego – ankieta konsultacyjna

Konsultacje te są prowadzone w kontekście dyskusji na temat przyszłego partnerstwa europejskiego w zakresie oceny zagrożeń związanych z chemikaliami (PARC).  Do wyrażenia opinii zaproszone są organizacje pracujące na poziomie krajowym i międzynarodowym w zakresie oceny ryzyka i zarządzania chemikaliami, a także wszystkie zainteresowane strony.

European Partnership on the Assessment of the Risks of Chemicals (PARC) to partnerstwo europejskie zaproponowane w ramach programu ramowego Horyzont Europa i skoncentrowane na ocenie ryzyka chemicznego. Jeśli zostanie uzgodnione, Partnerstwo zostanie uruchomione w styczniu 2022 roku i będzie obowiązywać przez siedem lat.

Celem opublikowanej ankiety jest zebranie priorytetów dla działań, które mają być prowadzone w ramach PARC.

Ankieta składa się z sześciu części, z których każda zawiera 2-5 pytań. Sekcje koncentrują się na:

  1. Ogólne potrzeby w zakresie wiedzy
  2. Monitorowanie i narażenie
  3. Ocena zagrożeń
  4. Innowacja w ocenie ryzyka regulacyjnego
  5. Pojęcia i skrzynki narzędziowe
  6. Wszelkie inne priorytety.

Badanie jest przeprowadzane przez Europejską Agencję Środowiska i Francuską Agencję ds. Bezpieczeństwa Żywności, Środowiska i Bezpieczeństwa Pracy (ANSES).

O wypełnienie tej ankiety proszone są organizacje pracujące na poziomie krajowym i międzynarodowym w zakresie oceny ryzyka i zarządzania chemikaliami. Do wypełnienia ankiety zapraszamy również zainteresowane strony z organizacji pozarządowych, przemysłu, związków zawodowych i organizacji zdrowotnych, a także instytucje badawcze i środowiska akademickie zainteresowane oceną ryzyka chemicznego i zarządzaniem nim.

Termin wypełnienia ankiety upływa 18 września 2020 r.

Dokument opisujący wstępną propozycję partnerstwa europejskiego w ramach Horyzontu Europa na rzecz oceny ryzyka związanego z chemikaliami można znaleźć na stronie Komisji Europejskiej.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.