Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Bardzo duża konkurencja w ostatnim konkursie SwafS w Horyzoncie 2020

Aż 407 wniosków projektowych wpłynęło do Komisji Europejskiej w ramach ostatniego konkursu w obszarze Nauka z udziałem społeczeństwa i dla społeczeństwa (SwafS) w programie Horyzont 2020. Całkowity budżet złożonych wniosków wynosi prawie 700 milionów euro, co stanowi 11-krotność całkowitego dostępnego budżetu przewidzianego w tym konkursie.

Nabór do ostatniego konkursu w obszarze SwafS zakończył się w czwartek 23 kwietnia 2020 r. Termin składania wniosków został przedłużony o tydzień ze względu na szczególna sytuację związaną z pandemią COVID-19.

Całkowity budżet złożonych wniosków wynosił prawie 700 milionów euro, co stanowi 11-krotność całkowitego dostępnego budżetu: 55,7 miliona euro na konkursy jednoetapowe i  7,5 miliona euro na konkursy dwustopniowe.

W ramach konkursów jednoetapowych, obejmujących 12 różnych tematów, wpłynęły 262 wnioski na łączną kwotę 484 mln euro. W odpowiedzi na dwa pozostałe tematy, otwarte w procedurze dwustopniowej, otrzymano 145 wniosków projektowych na kwotę 214 mln euro.

Do najbardziej „obleganych” tematów należały: SwafS-01-2018-2019-2020: Open schooling and collaboration on science education (101 wniosków projektowych), SwafS-27-2020: Hands-on citizen science and frugal innovation (70) oraz SwafS-24-2020: Science education outside the classroom (44).

Zdalne oceny nadesłanych propozycji mają się rozpocząć w najbliższych tygodniach. Wyniki powinny zostać ogłoszone do końca lipca bieżącego roku. Umowy grantowe z wnioskodawcami wyłonionymi w ramach konkursów jednoetapowych mają zostać podpisane do stycznia 2021 r.

W przypadku konkursów dwustopniowych koordynatorzy zwycięskich projektów zostaną zaproszeni do złożenia pełnej wersji wniosku do 17 listopada br. Końcowe decyzje dotyczące finansowania tych wniosków podjęte zostaną na początku 2021 r.

Nauka z udziałem społeczeństwem i dla społeczeństwa (SwafS) ma na celu budowanie skutecznej współpracy między nauką a społeczeństwem, rekrutowanie nowych talentów naukowych oraz łączenie doskonałości naukowej ze świadomością i odpowiedzialnością społeczną. Programem zarządza Agencja Wykonawcza ds. Badań Naukowych (REA).

Oryginalna treść komunikatu wraz ze statystyką dotyczącą poszczególnych tematów konkursowych dostępna jest TUTAJ.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.