Utworzone niedawno na Uniwersytecie Warszawskim Centrum Kwantowych Technologii Optycznych poszukuje liderów grup badawczych, które badają zjawiska kwantowe, takie jak superpozycje kwantowe i splątanie w technologiach optycznych.
Centrum zostało założone we współpracy z University of Oxford w ramach programu Międzynarodowe Agendy Badawcze prowadzonego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej i jest nową interdyscyplinarną jednostką naukową Uniwersytetu Warszawskiego skoncentrowaną na badaniach i rozwoju technologii.
Oczekuje się, że wybrani kandydaci:
- posiadają doktorat w dziedzinie odpowiedniej do programu badań realizowanego w Centrum;
- wykazują wybitne osiągnięcia badawcze odzwierciedlone w publikacjach;
- przedstawią plany działań badawczych, dzięki którym Centrum stanie się liderem rozwoju naukowego na skalę światową;
- posiadają umiejętności przywódcze wymagane do kierowania grupą badawczą;
- wykazują otwartość na współpracę wewnętrzną i zewnętrzną.
Więcej informacji można znaleźć tutaj:
- Research Group Leader (profesor uczelni) in Centre for Quantum Optical Technologies International Research Agenda Unit
- Research Group Leader (adiunkt naukowy) in Centre for Quantum Optical Technologies International Research Agenda Unit
Co oferuje Centrum:
Szansę na stworzenie i prowadzenie własnej grupy badawczej w ekscytującej dziedzinie naukowej z perspektywami technologicznymi. Centrum oferuje „pakiet startowy” finansujący młodsze stanowiska badawcze (postdoki, doktoranci i studenci) współmierny do doświadczenia i planów badawczych lidera grupy.
Aplikacje należy przesłać do 7 czerwca 2019 r. pocztą elektroniczną na adres qot-director@cent.uw.edu.pl.
Kandydaci zostaną powiadomieni do 5 lipca br., a ci zakwalifikowani do dalszego etapu zostaną zaproszeni na rozmowę w dniach 23 lub 24 lipca 2019 r.
Pytania o możliwości rozwoju zawodowego w Centrum Technologii Kwantowych można przesyłać do dyrektora Centrum, prof. Konrada Banaszka, na adres qot-director@cent.uw.edu.pl.