Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Grupa Azoty sięgnie po granty z H2020 wraz z Instytutem Nowych Syntez Chemicznych

  • Opublikowano: 9 lutego 2018
  • Autor: redakcja

Grupa Azoty podpisała z Instytutem Nowych Syntez Chemicznych w Puławach (INS) list intencyjny ws. zacieśnienia i usystematyzowania współpracy. Porozumienie przewiduje między innymi wspólne wnioski o dofinansowanie w ramach środków z Programu Ramowego Horyzont 2020.

Koordynacja działań badawczo-rozwojowych z poziomu całej grupy oraz otwarcie na nowe wieloobszarowe projekty zwiększą szanse koncernu na wdrożenie innowacyjnych rozwiązań na skalę przemysłową. Współpraca Grupy Azoty i INS zakłada między innymi uczestnictwo w krajowych i międzynarodowych projektach badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych, prowadzenie prac badawczo-rozwojowych dla opracowania nowych produktów i technologii ich produkcji oraz ich wdrożenie w skali pilotażowej. Oba podmioty będą również współpracować w zakresie organizacji praktyk i staży pracowniczych oraz doktoratów wdrożeniowych, dodano.

Od momentu podjęcia współpracy z Instytutem Nowych Syntez Chemicznych Grupa Azoty łącznie przeznaczyła ponad 80 mln zł na wspólne projekty badawcze.

– Dzisiejsze porozumienie przewiduje między innymi wspólne wnioski o dofinansowanie w ramach środków z Programu Ramowego Horyzont 2020. Liczymy, że efektem realizowanych projektów będzie podniesienie poziomu konkurencyjności produktów Grupy Azoty – powiedział wiceprezes Grzegorz Kądzielawski.

Instytut Nowych Syntez Chemicznych jest jednym z najlepszych instytutów badawczych w dziedzinie chemii przemysłowej. W ostatniej ocenie parametrycznej uzyskał kategorię A, co świadczy o bardzo wysokim poziomie naukowo-badawczym. Głównym źródłem przychodów instytutu są badania stosowane i prace wdrożeniowe dla szeroko rozumianego przemysłu nawozowego.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

(Źródło: Grupa Azoty)

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.