Jesień obfitować będzie w liczne wydarzenia dedykowane obszarowi materiałów i technologii, a więc już dzisiaj polecamy zarezerwowanie sobie kilka ważnych terminów.
W kraju cykl ten rozpoczyna Międzynarodowa Konferencja InterNanoPoland w dniach 12-13 września 2018 r. w Hotelu Novotel w Katowicach. To już trzecia edycja międzynarodowego forum dla naukowców, przedsiębiorców oraz instytucji z otoczenia biznesu, którzy kształtują przyszłość krajowego i światowego sektora nanotechnologii.
19 września 2018 w godzinach 13:30-16:30 w budynku głównym Politechniki Warszawskiej, Europejska Platforma Technologiczna EuMaT wspólnie z E-MRS, KMM-VIN i przy wsparciu Komisji Europejskiej oraz KPK PB UE organizuje międzynarodową sesję Europe in Motion – EUMAT Joint Session stowarzyszoną z Konferencją EMRS Fall Meeting (16-20.09), której celem będzie m.in. zademonstrowanie obecności zaawansowanych materiałów w wielu projektach z różnych obszarów technologii; Organizatorzy zapraszają do aktywnego udziału w wydarzeniu poprzez prezentację pomysłu na projekt do przyszłych konkursów Programu Ramowego Horyzont 2020, lub innych programów UE.
Udział w samych warsztatach jest bezpłatny, ale istnieje też możliwość skorzystania z innych sesji E-MRS Fall Meeting poprzez zakup na miejscu jednodniowej rejestracji, można też skorzystać z odpłatnego obiadu w ramach konferencji.
2 października 2018 podczas Dnia informacyjnego dla miast będzie okazja do zapoznania się z tematyką najbliższych konkursów w ramach Inicjatywy EeB (Budynków efektywnych energetycznie).
16 października br. podczas łączonego Dnia informacyjnego dla Energii i środowiska przedstawiona zostanie tematyka konkursów dotycząca materiałów dla energii i Inicjatywy Przemysłu Procesowego (SPIRE).
W dniach 29-31 października 2018 r. w Wiedniu odbędzie się Konferencja INDustrial TECHnologies 2018. Wydarzenie austriackiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej połączy prezentacje, dyskusje, spotkania brokerskie oraz wystawę poświęconą nowym aplikacjom przemysłowym w obszarze nanotechnologie, zaawansowane materiały, biotechnologia i zaawansowane procesy produkcji.
Oprócz sesji plenarnych odbędą się równolegle sesje dotyczące trzech głównych filarów:
1) Technologie zrównoważonego rozwoju
2) Innowacyjny przemysł dla obywateli
3) Ekosystem i warunki ramowe
Będzie to okazja do spotkania ekspertów z przemysłu, środowiska akademickiego i polityki, w celu wymiany informacji i wzmocnienia współpracy. INDTECH2018 przewiduje 1000 uczestników z ponad 30 krajów z Europy i całego świata!
6 listopada 2018 odbędzie się konferencja Instrumenty Przemysłu 4.0. W trakcie tej konferencji prezentowane będą osiągnięcia projektów międzynarodowych realizowanych w ramach programu ramowego Horyzont 2020, jak również zostaną przedyskutowane możliwości jakie stwarza ten program dla badań na rzecz Przemysłu 4.0. Wezmą w niej udział przedstawiciele Komisji Europejskiej oraz międzynarodowej społeczności zaangażowanej w projekty H2020. Konferencja ta będzie częścią targów Warsaw Industry Week (6-8 listopada 2018).
Tematyka ta będzie kontynuowana następnego dnia (7 listopada 2018) w ramach warsztatów Additive Manufacturing in Horizon 2020. Każdy uczestnik będzie mógł wziąć w nich aktywny udział poprzez prezentację w ramach pitch session.
Więcej informacji o zapowiedzianych wydarzeniach znajdziecie Państwo na naszej stronie w zakładce Wydarzenia.
Wszystkich zainteresowanych zachęcamy już dziś do aktywnego udziału w polecanych przez nas wydarzeniach.
Zespół NMBP
KPK PB UE