Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

KPK PB UE na inauguracji kampanii “Zawód naukowiec”

  • Opublikowano: 13 października 2014
  • Autor: redakcja

O tym, że warto wybrać zawód naukowca przekonywała minister nauki i szkolnictwa wyższego Lena Kolarska-Bobińska oraz młodzi badacze – laureaci konkursów Diamentowy Grant oraz Generacja Przyszłości podczas inauguracji ogólnopolskiej kampanii “Zawód naukowiec”.

Akcja ma promować wybór naukowej kariery, a zachęcali do tego Ambasadorzy Nauki – jedenaścioro wybitnych naukowców młodego i średniego pokolenia, którzy wzięli udział w sobotnim wydarzeniu na Politechnice Warszawskiej.

Minister nauki w swoim wystąpieniu przekonywała zgromadzonych naukowców, że warto pracować w nauce, na uczelniach i że bycie badaczem to coś szalenie ekscytującego. Resort nauki chce poprzez tę kampanię zwrócić uwagę na to, że nauka musi być motorem rozwoju polski. „Musimy przekonać polityków, przedsiębiorców, że bez nauki Polska nie wejdzie na nowy poziom rozwoju” – mówiła podczas spotkania minister. Dodała, że to nauka jest w centrum wszystkich najważniejszych procesów, które dzieją się w kraju i że tylko te kraje, gdzie nauka stanęła w centrum dyskursu, idą do przodu.

Po części oficjalnej uczestnicy wydarzenia mogli uczestniczyć w warsztacie Co nowego w programach europejskich? – środki europejskie dla młodych, podczas którego dr inż. Zygmunt Krasiński, dyrektor KPK PB UE przedstawił możliwości udziału w międzynarodowych projektch badawczych w ramach H2020. Zaś Anna Wiśniewska, koordynator działań Marie Skłodowskiej-Curie w H2020 oraz polskiej sieci EURAXESS, zaprezentowała młodym naukowcom perspektywy rozwoju kariery naukowej omawiając działania Marii Skłodowskiej-Curie oraz ofertę Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC), Wspólnego Centrum Badawczego (JRC) i polskiej sieci EURAXESS.

Więcej o kampanii “Zawód naukowiec” na stronie MNiSW.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.